Izdomāt, kur mēs esam labākie

Ja mēs gribam Valmieru padarīt par pašu labāko pilsētu Latvijā tad mums visiem kopīgi ir jāizdomā, kur tad Valmierieši ir labākie un kādas ir mūsu stiprās un vājās puses, lai tad arī mēs varētu izdomāt, kur veltīt lielāko savu kopējo laiku un iegūt vislielāko atdevi. Valmiera jau tā ir viena no sakārtotākajām un labākajām pilsētām Latvijā, bet mēs vēl pagaidām esam mazi un tie 25 tūkstoši cilvēku nevar sacensties ar Rīgas 700 tūkstošiem iedzīvotāju un viņu daudzreiz lielāko nodokļu samaksu, ko tad Rīga var izmantot savai labiekārtošanai un dažādu projektu attīstīšanai.

Valmiera atrodas stratēģiski diezgan labā vietā un mums cauri tek Gauja, kā arī mums ir visai ievērojamas tūrisma apskates vietas, kā tuvējais Sietiņiezis, pilsētas nocietinājumi, Baiļu kalns un skaistā daba. Ja mēs gribam piesaistīt vairāk tūristus mums vajag izdomāt pilsētas mārketinga kampaņu un jaunus apskates objektus, kā, piemēram, to izdarīja Ventspils ar savām Govju mākslas statujām, ar skaistajiem parkiem un jūras krastu. Mums tad arī vajag izdomāt to, kā mēs varam attīstīt gan tūrismu gan arī cilvēku vienkāršu pieplūdumu. Noteikti svarīgi ir izveidot labu vidi uzņēmējdarbībai lai rastos jaunas darba vietas, un rastos dažādi uzņēmumi, kas tad ar savām inovācijām varētu attīstīt mūsu ekonomisko izaugsmi. Bet arī Domei, jeb mūsu pašvaldībai ir jādomā par to, kā piesaistīt Valmierai papildus uzmanību, vai tas būtu ar Valmiermuižas alu, kas arī ir uzņēmums, bet jau sāk palikt visai pazīstam visā Latvijā vai ar kādiem citiem paņēmieniem, bet mums pamatā ir jāmēģina izdomāt ilgtspējīga stratēģija, kā noturēt Valmierā esošo darbaspēku un iegūt arī jaunus cilvēkus no tuvējā un arī tālākā apvidus.

Valmierai tātad, tāpat, kā jebkuram cilvēkam ir jāizdomā, ko pilsēta grib sasniegt tuvāko 2, 5 un 10 gadu laikā un tad arī uz šiem mērķiem iet, jo bez šādas vīzijas tad arī nekāda izaugsme nenotiks. Mums ir noteikti vajadzīgs Mērs kuram ir šāda vīzija un kas sētu sakopot visas pilsētas spēkus kāda mērķa sasniegšanai un arī nenovirzītos no šī mērķa. Protams, pilsēta nav uzņēmums un to arī tā nevar vadīt diktatoriski, bet ja tiek nospraust pietiekoši cēls mērķis, kā, piemēram vidējās algas apmērs Valmierā 1000 Eiro apmērā 10 gadu laikā vai arī 100% tūrisma pieaugums 5 gadu laikā tad arī ir iespējams uz šo mērķi iet meklējot dažādus risinājumus, kā to pēc iesējas efektīvāk sasniegt. Galvenais jau ir vīzija uz kurieni iet un pēc tam jau idejas kā to izdarīt radīsies no pašiem Valmieras cilvēkiem, bet ir vajadzīgs mērķis un arī komunikācija ar cilvēkiem dažādu ziņu veidā, debašu veidā un vēl arī sociālajos tīklos un sazin vēl kur, pamatā visur, kur uzturas cilvēki tur būtu jābūt arī pašvaldības pārstāvjiem un jārunā ar šiem cilvēkiem par viņu vēlmēm un ko viņi gribētu redzēt no savas pilsētas!