Jaunākās tehnoloģijas

Ja mēs gribam lai mūsu foršā pilsēta būtu moderna un varētu piesaistīt jauniešus, kas tad arī ir mūsu nākotne, tad mums noteikti ir jāsāk domāt par dažādu jauno tehnoloģiju attīstīšanu un es nedomāju tikai dažu WiFi vietu izveidi, kas mūsdienās tāpat neko vairs nedod, jo lielākajai daļai jauniešu jau telefonos ir mobilais internets. Valmierai būtu jāveido interaktīvas ziņas gan video gan auto gan teksta formāta un tās pēc tam jāizplata tur, kur uzturas mūsdienu jaunatne. Bet šīm ziņām nevajadzētu būt vienkārši pliekanām, kā tās ir bijušas līdz šim bet gan tiešām interesantām un aizraujošām ar labu sižetu, interesantu saturu un veidotām ar labām tehnoloģijām. Tādā veidā mēs varētu piesaistīt jaunatnes uzmanību dažādiem ar pilsētu saistītiem jautājumiem un uzzināt viņu viedokli par tiem, kā arī prasīt dažādus jautājumus par to, kam pilsētā vajadzētu mainīties un ko vajadzētu uzlabot.

Jauniešiem vienmēr ir patikušas tehnoloģijas, un kāpēc gan, piemēram, pašvaldību vēlēšanas Valmierā nevarētu notikt arī ar digitālo balsošanu, un ar mobilajām aplikācijām? Tādā veidā mēs noteikti varētu iegūt daudz lielāku Valmieras jaunatnes daļas iesaistīšanos politiskajā procesā, jo atvērt aplikāciju, ar to autorizēties un nobalsot būtu daudz vieglāk, kā fiziski doties uz vēlēšanu iecirkni un balsot.

Vēl pilsētai vajadzēt arī piesaistīt tehnoloģiju uzņēmumus kas ražo gan fiziskas jaunāko tehnoloģiju iekārtas gan arī programmatūras inženierus, kas tieši pēc Vidzemes Augstskolas absolvēšanas studentiem būtu labs veids, kā sākt pelnīt iztiku. Šādas tehnoloģiju kompānijas parasti maksā daudz lielākus atalgojumus nekā citi uzņēmumi un tajos arī ir daudz interesantāk strādāt. Piemēram, paskatieties, kas notiek Rīgas Draugiem.lv birojā, kur ir dažādas atpūtas telpas, brīvais darba laiks un dažādi citi papildinājumi, kuri jaunajai paaudzei noteikti patīk. Ja mums izdotos Valmierā izveidot vai piesaistīt kādu šādu lielu uzņēmumu tad arī tas varētu nodrošināt veselu lērumu jaunu darba vietu un uzreiz celtu pilsētas prestižu.

Arī pašvaldībai pašai vajadzētu sākt izmantot jaunās tehnoloģijas mēģinot automatizēt dažādus grāmatvedības darbus un citas iekšējās lietas, kas nozīmētu mazākas darbaspēka izmaksas un lielāku efektivitāti. Protams sākotnējais ieguldījums ir liels, bet kad šādas sistēmas ir izveidotas tad pēc tam to darbības nodrošināšana izmaksās daudz mazāk jo nebūs vairs jāalgo tik daudz cilvēku. Un tad šo naudu varēs izmantot dažādu citu projektu īstenošanai. Un, piemēram pašvaldība varētu iegādāties elektromobiļus tādā veidā radot ieinteresētību jauniešu vidū par šo transportu, kā arī sākt ražot atjaunojamo elektroenerģiju kas arī būtu ļoti ilgtspējīga domāšana. Visas šīs aktivitātes savu ieguldījumu pamatā nestu tikai nākotnē tāpēc būtu jābūt ļoti stiprai vadībai, lai pat tad, ka liktos īstermiņā nekas nemainās, spētu noturēt kursu un sāktu redzēt atdevi tieši nākotnē!