Piesaistīt lielos uzņēmumus

Ja mēs gribam Valmieru padarīt turīgāku un lielāku tad mums būtu jāpiesaista lielie uzņēmumi tādi, kā Šķiedra, kas, savukārt piesaistītu jaunus darbiniekus un tādā veidā audzētu mūsu pilsētas apjomu. Cilvēki naudas dēļ ir gatavi migrēt un mainīt savu dzīves vietu un, ja Valmierā parādītos vēl kāds lielais uzņēmums ar vairākiem simtiem labi apmaksātu darba vietu tad noteikti, ka cilvēki no tuvākajiem un varbūt pat tālākajiem reģioniem pieplūstu uz Valmieru tieši šī darba meklējumos.

Tur kur ir darbs tur arī ir strādnieku pieplūdums un jo vairāk ir cilvēki ir pilsētā, jo lielāks skaits maksā nodokļus un tas tad arī pilda pašvaldības budžetu, kas, savukārt, ļauj pašvaldībai uzņemties lielākus projektus, un piesaistīt vēl vairāk uzņēmumus un jaunus iedzīvotājus. Jebkurai pašvaldībai visu laiku būtu jādomā ne tikai par patreizējām problēmām, kas nenoliedzami arī ir svarīgas, bet arī jādomā par nākotnes iespējām un izaugsmi, jo tur kur rodas stagnācija un nenotiek jaunu iedzīvotāju pieplūdums arī nevar notikt nekas cits ievērības cienīgs. Valmierā uz 2015 gada vidu bija aptuveni 25 tūkstoši iedzīvotāju, kas mūs knapi knapi notur Latvijas lielāko pilsētu desmitniekā, kur mēs ieņemam 9 vietu un aiz mums ir tikai Jēkabpils bet virs mums ir Ogre, Rēzekne, Ventspils, Jūrmala, Jelgava, Liepāja, Daugavpils un protams Rīga. Valmiera pamatā ir ļoti skaista pilsēta, un šeit dzīvot ir patīkami, bet, manuprāt, mums ir jāpiesaista vairāk uzņēmumu gan sniedzot tiem nodokļu atlaides gan arī palīdzot viņiem ar īpašumu īres maksām un citiem līdzīgiem maksājumiem, ko pašvaldība var ietekmēt. Protams, Valsts noteiktos nodokļus pašvaldības nevar izmainīt un šie nodokļi mums jau tā ir visai augsti, kas ir slikta zīme jaunajiem uzņēmējiem, bet Valmieras pašvaldība vismaz ar saviem līdzekļiem varētu atbalstīt jaunos uzņēmums, kā arī tādā veidā pārvilināt lielos darba devējus no citiem reģioniem, jo viņiem šeit savu biznesu būtu veikt efektīvāk.

Uzņēmējdarbība ir tā, kas nodarbina lielāko daļu mūsu valsts iedzīvotājus un tā tam arī brīvā tirgus ekonomikā vajadzētu būt. Uzņēmumi parasti var veikt dažādas lietas daudz efektīvāk un ar mazākām izmaksām nekā pašvaldības vai valsts iestādes un to vajadzētu saprast ikvienai amatpersonai, kas ir ievēlēta amatā, kurā ir jālemj par šādām lietām. Un, tad, kad uzņēmējdarbība plaukst, tad arī tiek nostrādināti vairāk cilvēki un un šie cilvēki savukārt saņemto algu atkal var tērēt tādā veidā palielinot kopējo ekonomikas apjomu un palielinot arī valsts un pašvaldības budžetus. Valmierā ir viena no pazīstamākajām augstskolām Latvijā, kas ir sējusi uzņemt vairāk kā 1300 studentu gadā, kas ir ļoti nopietns skaitlis un šie studenti noteikti, ka ir pēc studiju pabeigšanas gatavi palikt Valmierā tikai tad, ja viņi vai nu paši var veidot savus uzņēmumus vai arī strādāt labi apmaksātus darbus. Un, lai gan Valmeiras uzņēmējdarbības nozare nav no tām sliktākajām, ja salīdzināt ar citām mūsu valsts pilsētām, tomēr vienmēr var labāk. Jo pretējā gadījumā, ja Valmierā nav labi apmaksātu darba vietu tad jaunieši ātri vien izvēlēsies doties uz galvaspilsētu labāk apmaksāta darba meklējumos!