Pilsētas sakārtošana?

Vēl viens svarīgs aspekts, lai padarītu Valmieru par pievilcīgu vietu ir pilsētu sakārtot un to es domāju ne tikai ar sētnieku un uzkopēju darbu bet arī tikt vaļā no dzērājiem uz ielām, no sliktajiem rajoniem un no jauniešiem, kas naktī klejo pa ielām. Lai pilsēta būtu pievilcīga tās iedzīvotājiem un arī piesaistītu jaunus iedzīvotājus tad tai ir jābūt sakārtotai un patīkamai, jo pretējā gadījumā neviens tur negribēs dzīvot. Valmiera jau tā ir viena no Latviskākajām un sakārtotākajām pilsētām kur mīt kārtīgi un strādīgi cilvēki, bet bieži vien ir dzirdami notikumi, kad naktī notiek kautiņi pēc pārlieku lielās dzeršanas vai arī dažādās vietās ir redzami bezpajumtnieki un dzērāji, kas diedelē naudu un publiski gan urinē gan arī lieto alkoholiskos dzērienus. Protams, katrā pilsētā ir šādi indivīdi, bet, manuprāt to var daudz labāk novērst ar video kameru uzstādīšanu dažādās vietās, kas tad arī novēro pilsētu un ja radušās kādas nekārtības, tā uzreiz tās ievēro policija un dodas tās atrisināt. Pilsētai ir vajadzīga kārtība un miers, lai iedzīvotājiem nakts stundās nebūtu jābaidās iziet pastaigās mēnessgaismā un lai nebūtu jāskatās uz dzērājiem vai bezpajumtniekiem, kas nebūt nav no tiem patīkamākajiem skatiem.

Valmierai ir ļoti laba atrašanās vieta un mums no jebkuras vietas pilsētā paejot pāris simtus metru ir iespējams nonākt pie dabas, kas ir ļoti izdevīgi un ir daudz labāk nekā, piemēram Rīgā, kur ir tikai ēka pie ēkas. Un, lai gan notiek dažādu taku atjaunošana un izbūve, tomēr, manuprāt, ir iespējams vēl vairāk papildināt šīs atpūtas vietas un padarīt tās skaistākas un sakoptākas. Pilsētas centrs lielā mērā ir visai sakopts un arī mazākie rajoni vairs nav tik briesmīgi, kā tie bija agrāk, bet kopumā gribētos, lai Valmiera būtu vēl pievilcīgāka un tajā visi iedzīvotāji varētu justies droši un komfortabli.

Manuprāt, lai to veicinātu Valmierai ir jāpiesaista vairāk tūristu un arī jāveicina uzņēmējdarbība jo šīs lietas dos pašvaldībai lielākus nodokļu ienākumus un tas savukārt ļaus uzņemties dažādus jaunus projektus, kurus līdz šim nav iesējams realizēt ierobežoto līdzekļu dēļ. Un tad, jo vairāk būs jaunu projektu, jo ātrāk notiks attīstība un atkal varēs tikt veikti aizvien jauni un jauni projekti. Un tā tad arī ar pilsētas sakārtošanu mēs varēsim piesaistīt gan tūristus gan jaunus iedzīvotājus un arī noturēt esošos.